Ισοπαλία με Ολυμπιακό

0

Ισόπαλος 1-1 τελείωσε ο εντός έδρας αγώνας της ομάδας μας κόντρα στον Ολυμπιακό.

Ο Τιάγκο άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 60΄ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1-1 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο αγώνας:

Στο πρώτο μέρος έγινε ένα μέτριο από πλευράς θεάματος παιγνίδι. Η Ομόνοια μπήκε καλύτερα ωστόσο ο Ολυμπιακός σταδιακά κατάφερε να ισορροπήσει το παιγνίδι. Η ομάδα της Λευκωσίας είχε την κατοχή της μπάλας ωστόσο υπέπεσε σε αρκετά αβίαστα λάθη. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να αμυνθεί σχετικά εύκολα κόντρα στους πράσινους ενώ σε ορισμένες περιπτώσεις βγήκε με προϋποθέσεις στην επίθεση.

Στην επανάληψη οι πράσινοι κατάφεραν να ανοίξουν με το «καλησπέρα» το σκορ αφού ο Τιάγκο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 47ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός στο 60ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα με κοντινό πλασέ του Ζαχαρίου. Απ’ εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι στο παιγνίδι με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό. Αγνώριστη η Ομόνοια σε σχέση με τα προηγούμενα παιγνίδια.