Φιλική ήττα κόντρα στη Άρκα

0

Φιλική ήττα με  2-1 για την ομάδα μας σε αγώνα κόντρα στην Άρκα που έγινε στην πόλη Γκτίνια. Tο παιχνίδι διεξήχθηκε σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών.

Η Ομόνοια πήρε το προβάδισμα στο 24′ με γκολ του Λούφτνερ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόμεθ στο δεύτερο δοκάρι.

Στο 26′ ο Michal Nalepa ισοφάρισε με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κούσουλος. Στο 82′ ο Olczyk με απευθείας κτύπημα φάουλ έδωσε τη νίκη στην πολωνική ομάδα.

Ο Χένινγκ Μπέργκ έκανε εκ νέου πολλές δοκιμές ενώ είναι αξιοσημείωτο πως η ομάδα έκανε αρκετές ευκαιρίες κατά διάρκεια του αγώνα.

Η σύνθεση της Ομόνοιας: Κυριακίδης (61΄ Νικολάου), Λούφτνερ (61΄ Κακουλλής), Κούσουλος, Περέιρα (45΄ Μαυρίας), Μανρίκε (79΄ Λοίζου), Γκόμεθ (72΄ Κατελάρης), Γκόμες (44΄ Λανγκ), Ραμίρεζ (79΄ Χαραλάμπους), Τιάγκο (73΄ Άλβες), Χριστοφή (45΄ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (61΄ Παναγιώτου).

Η εξέλιξη του αγώνα:

4′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα ψηλά έξω.

16′: Απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ εντός περιοχής.

24′: Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόμεθ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Λούφτνερ και 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

26′: Πέναλτι παραχώρησε ο Κούσουλος το οποίο μετατράπηκε σε γκολ, 1-1.

41′: Σουτ για την Άρκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω.

43′: Κλέψιμο του Ματ σε διεκδίκηση με τον τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στον Ραμίρεζ που επιχείρησε σουτ εντός περιοχής στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

45′: Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

51′: Σουτ του Ραμίρεζ από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

52′: Εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο, κεφαλιά από τον Λούφτνερ με τη μπάλα να περνά μόλις έξω.

60′: Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

61′: Κακουλλής και Παναγιώτου αντί Νταρμπισάιαρ και Λούφτνερ.

61′: Νικολάου πλέον κάτω από τα δοκάρια αντί του Κυριακίδη.

73′: Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες.

76′: Σουτ του Άλβες από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

79′: Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ.

82′: Γίνεται το 2-1 για την Άρκα με εκτέλεση φάουλ.

84′: Γύρισμα του Μαυρία και σουτ του Άλβες από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

88′: Εκτός περιοχής σουτ από τον Κατελάρη, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

90′: Μπαλιά από τον Μόντες, ο Παναγιώτου πλασάρει απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα αποκρούεται.

Η ενδεκάδα της ομάδας: Κυριακίδης, Λούφτνερ, Κούσουλος, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμεθ, Γκόμες, Ραμίρεζ, Τιάγκο, Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Αντωνίου, Λάνγκ, Κατελάρης, Μαυρίας, Λοϊζου, Άλβες, Κακουλλής, Παναγιώοτυ, Νικολάου, Μόντες και Χαραλάμπους.