Ήττα κόντρα στον Απόλλωνα

0

Την εντός έδρας ήττα με 2-0 δέχτηκε η ομάδα μας κόντρα στον Απόλλωνα για την 6η αγωνιστική των playoffs.

Η Ομόνοια παραμένει στην 6η θέση με 36 βαθμούς.

Ο αγώνας:

Ο Απόλλωνας κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στην πρώτη φάση που έκανε στον αγώνα στο 6ο λεπτό. Ήταν η κάθετη πάσα του Σκέμπρι στον Ζελάγια που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε στα δίχτυα του Παναγή.

Η Ομόνοια προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να αντιδράσει στο τέρμα που δέχθηκε, ενώ και ο Απόλλωνας δεν δημιούργησε φάσεις για να εδραιώσει το προβάδισμα του. Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 40′ για να δούμε καλή ευκαιρία στον αγώνα με το γύρισμα του Σαρδινέρο στον Στυλιανού που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής όμως έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο επιθετικά με τον Απόλλωνα να σκοράρει στο 59′ το δεύτερο γκολ με τον Πέτρο Ψύχα, που ήταν το παρθενικό του γκολ στο πρωτάθλημα με την πρώτη ομάδα των γαλάζιων.

Το παιχνίδι άνοιξε στην συνέχεια, με τις δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως τίποτα δεν άλλαξε με το τελικό σφύριγμα.