Ξόρκισε την κατάρα και πήρε βαθμό σε «αιώνιο» η ΟΜΟΝΟΙΑ!

0

H OMONOIA με ένα γκολ του Τζόρντι Γκόμεθ 58ο λεπτό κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στο ΑΠΟΕΛ.

Ο αγώνας:

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 3ο λεπτό ο Γιάκολις έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής με την μπάλα να πηγαίνει έξω, ενώ το ΑΠΟΕΛ έδειχνε να πατάει καλύτερα στο ξεκίνημα. Μάλιστα δεν άργησε να ανοίξει το σκορ αφού ο Καρλάο με κεφαλιά έκανε το 1-0 στο 8ο λεπτό μετά από σέντρα του Γιάκολις. Η φάση ήρθε στην εξέλιξη μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 14ο λεπτό ο Μαυρίας έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο επόμενο λεπτό έξω πέρασε και ένα σουτ του Ραμίρεζ. Η φάση ξεκίνησε μετά απο λάθος του Μερκή.

Στο 29΄ πήγε να γίνει λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας μετά απο εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο απομάκρυνε η άμυνα.

Στο 36΄ο Μαυρίας έδωσε στον Ραμίρες που από πλάγια θέση έκανε το πλασέ με την μπάλα να φεύγει έξω. 3 λεπτά μετά το ΑΠΟΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία με φοβερό βολέ του Σόουζα να πηγαίνει έξω, στην συνέχεια ο Ραμίρες σε τετ α τετ με τον Ρομό είδε τον πορτιέρο του ΑΠΟΕΛ να απομακρύνει.

Στο 44ο λεπτό ο Μπέζιακ από τα όρια της περιοχής έπιασε ένα δυνατό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

Σε γενικές γραμμές το ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά και έφτασε στο γκολ, στην συνέχεια ισορρόπησε η Ομόνοια που είχε τις ευκαιρίες της ωστόσο δεν είχε ουσία.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 47΄η Ομόνοια είχε ένα άστοχο σουτ με τον Γκόμεθ, ενώ ο Μεχίας απέκρουσε σε κόρνερ σουτ του Νατέλ στο 54ο λεπτό. 2 λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης βγήκε μπροστά από τον Μεχίας ωστόσο έχασε μεγάλη ευκαιρία κάνοντας το σουτ πάνω από τα δοκάρια.

Στο 58΄ο λεπτό η Ομόνοια έφερε το παιχνίδι στα ίσα με μακρινό σουτ του Γκόμεθ! Στο 60 ο Μπέζιακ από καλή θέση έκανε το σουτ έξω. Στο 69 ένα σουτ του Νατέλ έφερε κέρδος ένα κόρνερ. Στο 72΄ο Άλεξ Σοάρες έκανε ένα πολύ άστοχο σουτ από απόσταση.

Στο 84ο λεπτό το ΑΠΟΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γιάκολις να εκτελεί το φάουλ και να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μεχίας! Στο 87 ένα κλέψιμο στην περιοχή της Ομόνοιας βρήκε τον Μεχίας σε ετοιμότητα.