Ομόνοια 2-2 Δόξα: «Χ»άνεται η εξάδα…

0

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας την ομάδας μας κόντρα στην Δόξα στο Γ.Σ.Π.

Η Ομόνοια βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 και κατάφερε να ισοφαρίσει με τους Μαυριά και Κολοβό στα τελευταί στάδια του αγώνα.

Ο αγώνας:

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ομόνοια να είναι πιο επιθετική, ενώ στο 12ολεπτό ο Λόρα αποχώρησε τραυματίας με τον Γκαφούρ να περνά στην θέση του και τον Βυντρα να μεταφέρεται στο δεξί άκρο της άμυνας. Στο 15ο λεπτό το πρώτο καλό σουτ με τον Ραμίρες να κάνει το σουτ και τον Γκρεμσλ να αποκρούει. 3 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης ανάγκασε τον πορτιέρο της Δόξας σε καλή απόκρουση σε κόρνερ μετά από καλή κεφαλιά. Στο 24ο λεπτό ο Σοάρες έκανε ένα μακρινό σουτ, το οποίο σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γκρέμσλ!

Παρόλο που η Ομόνοια ήταν η  ομάδα που πίεζε, η Δόξα κόντρα στην ροή του αγώνα έκανε στο 27΄ το 0-1 με κεφαλιά του Παβλόφ μετά από εκτέλεση κόρνερ στην πρώτη της επίθεση στο παιχνίδι! Στο 41 ήταν η επόμενη καλή στιγμή στο παιχνίδι με το σουτ του Κάρλος να περνά σε κόρνερ μετά από σουτ.

Στο 45+2 ο Γκόμεθ με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και έχασε νέα ευκαιρία για την Ομόνοια.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους μια λάθος πάσα στην άμυνα της Ομόνοιας, έδωσε στον Κάρλος την ευκαιρία να κάνει το σουτ, ο Μεχιας απέκρουσε αλλά ο Παπαφώτης ακολούθησε και από κοντά έκανε το 0-2! 10 λεπτά μετά ο Ραμίρες έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω, ενώ την ίδια τύχη είχε σουτ στο 60΄. Στο 62΄ο Γκρεμσλ απέκρουσε σουτ του Μαυρια!

Στην συνέχεια η Ομόνοια έκανε πολλές λάθος πάσες, ωστόσο στο 80 ο Μαυρίας μείωσε σε 1-2  από κοντά μετά από πάσα του Ζίβετς. Η Ομόνοια συνέχισε να πιέζει και έφτιαξε προϋποθέσεις για ένα 2ο γκολ, με τον Κολοβό να το πετυχαίνει από κοντά στο 90+3